web analytics
Yer: BlogBebek Örgü Modelleri>Yazı Detayı
Bebek Bere Modelleri
1 sene oldu Bebek Örgü Modelleri Yorum Ekle ⁄ 261 Ziyaret+

Kışın bebeklerinizi korumak için kullandığınız eşyalar arasında bebek beresi de bulunmaktadır. Bebek bereleri de örgü modelleri arasında en çok kullanılan ve en çok tercih edilenler arasındadır. Kısa sürede bittiğinden dolayı sıkmadan yapabileceğiniz birçok güzel model bulunmaktadır. Ayrıca bu işe yeni başlayanlar bile kısa sürede bitirebilir.Örgü bebek beresi yapmak isterseniz aşağıda sizler için bir tarif bulabilirsiniz. Korsan bebek beresi yapımı için bir sayfa hazırladık. Mutlaka deneyin.

Bebek Bere Yapımı :

Bu bereyi tığ işi yapacağız. Bereyi yaparken 2.5 numara şiş ve orta kalınlıkta pembe bir ip kullanmalısınız. Bereye başlarken sihirli halka ile bismillah diyoruz. Sihirli halka yapımı için linki takip ediniz. Tığ ile baş alın ve halkamıza 6 adet trabzan yapın. 2. sırada ise her trabzanın içine 2 tane trabzan yapın ve toplamda sayıyı 12 ye çıkartın. 3. sırada ise 1. deliğe 1 , 2. deliğe 2 trabzan olacak şekilde devam ediyorsunuz. 4. sırada da 2 deliğe bir trabzan ve arkasından gelen 1 deliğe 2 trabzan şeklinde yaparak sırayı tamamlayın. Ardından 5. sırada 3 deliğe 1 er trabzan 4 deliğe 1 trabzan şeklinde bu sırayı da tamamlayın. Yani her sırada1 kez battığınız delik artıyor. Bu şekilde yaparak ilmek sayısı da artıyor. Bere 60 ilmeğe geldiğinde artırma yapmadan her deliğe bir tane batın ve böyle örgüye devam edin. 10. sıraya geldiğinizde ise bereyi kapatın ve bitirin. Bu şekilde yaparak yuvarlak bir bere elde ediyoruz. Eğer isterseniz daha farklı ölçüler de örebilirsiniz. Size verdiğimiz ölçüler 1.5 yaşında bir bebek içindir.

Bebek Bere Süslemesi :

Bere hazır, şimdide örgü bebek beresinin süsleme işini yapmalıyız. İsterseniz siyah bir ip alın ve korsan berenin gözlerini yapalım.Siyah ip kullanarak sihirli halkanın içine 6 adet trabzan yapın. Daha sonra 2. sırada ipi beyaz iple değiştirin.ve 12 trabzan yapın. Her deliğe iki defa batmalısınız. 3. sırada ise 18 trabzan yapın. Bu demek oluyor ki bir deliğe tek ikinci delipe çift trabzan yapıyoruz. 4. sırada 2 deliğe tek bir deliğe çift trabzan yapın ve trabzan sayısını 24 e çıkartın ve gözü tamamlayın. Daha sonra diğer gözü de aynı şekilde yapın.

Korsan Gözlük ve Burun Yapılışı

 

Yapacağımız gözlüğü siyah ip kullanarak yapıcaz. Sihirli halkaya 6 trabzan giden gözlük 24 ilmekte tamamlanıyor. Burun ise istediğiniz renkte bir ip ile 4 zincirle başlayın. İki taraftan azaltarak üçgen bir parça yapın. Ardından bütün parçaları berenin üzerine dikin. En sonunda bereniz hazır. Pembe renkli korsan bebek bere yapımı işte bu kadar kolay ve eğlencelidir. Kolay gelsin.

 

Düşüncelerinizi yazın.

Avatar Ekle?