web analytics
Yer: BlogBebek Örgü Modelleri>Yazı Detayı
Tığla Fiyonk Nasıl Örülür
2 sene oldu Bebek Örgü Modelleri Yorum Ekle ⁄ 362 Ziyaret+

Evet hanımlar tığ işi fiyonk nasıl örülür sizlere bu yazımızda anlatmaya çalışacağız. Tığ ile yapacağınız fiyonkları genellikle bebekler için hazırlamış olduğunuz bütün ürünlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Fiyonkları bandanalar da, patik üstlerinde kibar bir aksesuar olarak kullanabilirsiniz. Muhakkak denemenizi tavsiye ediyoruz.

Tığ işi Fiyonk malzemeleri :

Pamuk İp

2,5 numara tığ

Tığ İşi Fiyonk yapılışı resimli anlatım :

Öncelikle halkamızı oluşturmamız gerekiyor. Halka için 6 adet zincir çekin, ardından 3 kez dolayın ve 3 lü trabzan yapın.

Ardından tekrar 3 defa dolayın, halkaya batırın ve 3 lğ trabzan örün. 6 trabzandan sonra zinciri çekip halkaya batırdıktan sonra birleştirin.

Daha sonra 5 zincir çekin ve 3 defa ördükten sonra 3 lü trabzan örün. Böyle 6 trabzan olana kadar devam edin. 6 trabzan yaptıktan sonra 5 tane zincir çekin ve birleştirin. Bunları birleştirdikten sonra 1 tane daha zincir çekin ve ipi uzun kesin. Uzun bıraktığınız ipi arkadan öne doğru dolayın.

 

En son olarak dolama işi bittikten sonra ipe iğneği takın ve ipi fiyongun arkasına sabitleyin. Bu şekilde yaptığınız fiyonk modelinin yapımı kolay olduğu kadar gösterişi de oldukça şıktır. Kolay gelsin.

 

Düşüncelerinizi yazın.

Avatar Ekle?