web analytics
avatar

Tığla Fiyonk Nasıl Örülür

14 Ocak 2017
412 Ziyaret
 • Tığla Fiyonk Nasıl Örülür

  Evet hanımlar tığ işi fiyonk nasıl örülür sizlere bu yazımızda anlatmaya çalışacağız. Tığ ile yapacağınız fiyonkları genellikle bebekler için hazırlamış olduğunuz bütün ürünlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Fiyonkları bandanalar da, patik üstlerinde kibar bir aksesuar olarak kullanabilirsiniz. Muhakkak denemenizi tavsiye ediyoruz.

  Tığ işi Fiyonk malzemeleri :

  Pamuk İp

  2,5 numara tığ

  Tığ İşi Fiyonk yapılışı resimli anlatım :

  Öncelikle halkamızı oluşturmamız gerekiyor. Halka için 6 adet zincir çekin, ardından 3 kez dolayın ve 3 lü trabzan yapın.

  Ardından tekrar 3 defa dolayın, halkaya batırın ve 3 lğ trabzan örün. 6 trabzandan sonra zinciri çekip halkaya batırdıktan sonra birleştirin.

  Daha sonra 5 zincir çekin ve 3 defa ördükten sonra 3 lü trabzan örün. Böyle 6 trabzan olana kadar devam edin. 6 trabzan yaptıktan sonra 5 tane zincir çekin ve birleştirin. Bunları birleştirdikten sonra 1 tane daha zincir çekin ve ipi uzun kesin. Uzun bıraktığınız ipi arkadan öne doğru dolayın.

   

  En son olarak dolama işi bittikten sonra ipe iğneği takın ve ipi fiyongun arkasına sabitleyin. Bu şekilde yaptığınız fiyonk modelinin yapımı kolay olduğu kadar gösterişi de oldukça şıktır. Kolay gelsin.

   

  Etiketler :
 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Bebek Patik Modelleri
  Bebek Patik Modelleri
  Kolay Bebek Yeleği Yapılışı
  Kolay Bebek Yeleği Yapılışı
  Bebek Hırkası Modelleri
  Bebek Hırkası Modelleri
  Örgü Bebek Battaniyesi Yapılışı
  Örgü Bebek Battaniyesi Yapılışı
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.