web analytics
Yer: BlogEl işi Örgü Modelleri>Yazı Detayı
Kırkyama Battaniye Yapılışı
2 sene oldu El işi Örgü Modelleri Yorum Ekle ⁄ 374 Ziyaret+

Değerli hanımlar sizlere bu sayfamızda kırkyama battaniye resimli yapılışını anlatmaya çalışacağız. Yapımı bakımından çok kolay ve güzel olan örgü battaniye modelleri arasında en çok tutulan kırkyama battaniye modelini mutlaka öğrenmelisiniz. Eğer arzu ederseniz bu battaniyeyi yatak örtüsü olarak ta kullanabilirsiniz. Öreceğiniz bu battaniye yaklaşık olarak 120 x 180 boyutlarında olacağından dolayı birçok yerde farklı şekillerde kullanmanız mümkün. Bu battaniyeyi keten pamuk karışı bir ip kullanmanız daha doğru olacaktır.

Kırkyama Örgü Battaniye Malzemeleri :

Kırmızı 4 adet turuncu

Koyu Kahverengi 4 adet

Bej 4 adet

hardal 4 adet

Gri 4 adet

Fıstık 4 adet

3.5 mm 8 adet tığ

Battaniye yapılışı :

İlk olarak 1. turda 4 adet zincir çekerek 1. zincirin üzerine 2 trabzan yapın.

İkinci aşamada ise 2. turda 3 adet zincir çekin ve dönün, ardından hemen dibinden 1 trabzan yapın. Sonra trabzan üzerine de aynı yerinden 1 trabzan yapın. Bu turu bu şekilde 5 trabzan  yaparak tamamlayın.

Üçüncü aşamada ise 3. turda 3 zincir çekin ve dönün. başında ve sonunda aynı yere 2 trabzan yaparak arttırın ve bu turu 7 trabzan yaparak tamamlayın.

Aşağıda yapılışını gösterdiğimiz örgü kırkyama battaniyenin resimlerini iyice incelediğinizde sizde ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz. İyi günlerde kullanın.

 

Düşüncelerinizi yazın.

Avatar Ekle?