web analytics
avatar

Kurdele ile Havlu Kenarı

21 Mayıs 2019
15 Ziyaret
 • Kurdele ile Havlu Kenarı

  Merhaba Bayanlar,

  Gündelik hayatımız da en çok kullandığımız şüphesiz ki mutfak ve banyoların olmazsa olmazı, en güzel süsü havlulardır. Hanımlar bir çok model oya ve aksesuarla süslenmiş el emeği göz nuru havlularla kendi tarzlarını evlerine yansıtırlar. Bu havluların renkleriyle evlerine de farklı bir hava katarlar.

  Şimdi ise bu binbir çeşit havluların arasından Kurdele ile Havlu Kenarı modelini inceleyeceğiz.

  Öncelikle istediğiniz modele karar vermelisiniz.  Beğendiğiniz modeli havlunuzun rengine ve kendi tarzınıza göre renk belirleyebilirsiniz. Renk renk papatyalar , güller, karanfiller de yapabilirsiniz. Kurdeleler de renk çokluğu olduğundan renkleri birleştirip, bir bütün oluşturabilirsiniz. Pastel ve canlı tonlarla bir renk cümbüşü oluşturabileceğinizi düşünüyorum.

  Kurdele ile Havlu Kenarı için az önce dediğimiz gibi model ve renk ayarlamasını yapmalısınız.  Kafanız da bir tasarım ortaya çıkmıştır sanırım. Çiçek gibi figürlerin yapılabileceği formdaki kurdeleler ile başlıyoruz. bunların yapılışı çok zevkli ve eğlencelidir.

  Makine de yıkamaya çok dayanıklı değildir. Ama daha dayanıklı alternatifler de mevcuttur. Kurdelelerin renk dayanıklılığı vardır. Kurdele seçeneğimiz çoktur. Renk renk, çeşit çeşit bir çok kurdele vardır. Siz deseni yapmaya başladığınız an da kendini belli eder. Örneğin; karanfili ele alalım. Kurdele kendinden o formu verir. Tohumlar hemen hemen hazır bile. Sadece gözlerinizi kapatın ve hayal edin. Gerisi çorap söküğü gibi gelir.

   

  Yapması kadar kullanması da zevkli olan Kurdele ile Havlu Kenarı örneklerini sizlerle paylaşıyoruz.

   

  Etiketler :
 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Simli Havlu Kenarı Yapılışı
  Simli Havlu Kenarı Yapılışı
  Havlu Kenarı Modelleri
  Havlu Kenarı Modelleri
  Çeyizlik İğne Oyası Havlular
  Çeyizlik İğne Oyası Havlular
  Halkalı Havlu Kenarı Modelleri
  Halkalı Havlu Kenarı Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.