web analytics
Yer: Blogİğne Oyası>Yazı Detayı
İğne Oyası Pervane Çiçeği
2 sene oldu İğne Oyası Yorum Ekle ⁄ 435 Ziyaret+

Gelin adaylarının vazgeçilmezi olarak iğne oyası çok kullanılmaktadır. Genel olarak İğne oyası pervane çiçeği yapılışını sizlere anlatmak istiyoruz. Aşağıda iğne oyası modellerinden çok tutulan pervane çiçeği oyasının nasıl yapılacağını resimli olarak görebilirsiniz. Kolay gelsin.

İğne Oyası Pervane Çiçeği Yapılışı Resimli Anlatım :

Biraz zahmetli olan Pervane çiçeği yapılışı gerekli adımları izlediğinizde çok kolay bir şekilde yapabileceğinizi sizde göreceksiniz. Biraz dikkatinizi verirseniz kesinlikle yapılamayacak bir şey yoktur.

 

Öncelikle pervane çiçeğini yapacağız. İlk olarak parmağınızın üzerinden diğer çiçeklerde olduğu gibi ipi sararak parmağınızın üzerinden 6 tane zürafa yapmalısınız. Ayrıca bunu boru şeklini verecek şekilde devam etmelisiniz. 8 sıra çıktıktan sonra pervanenin yapraklarını yapmaya başlamalısınız.

Sırada 1 zürafanın içinde 2 zürafa yaparak başlayın. Bunu arttırarak devam etmelisiniz. Sonra 4 sıra arttırın ve eksilterek tek zürafa kalana dek bu işleme devam ediyoruz. Böyle devam ediyorsunuz ve aralarda 1 zürafa  olacak şekilde 3 adet çiçek yapraklarını yapmış oluyorsunuz. Daha sonra arada bıraktığınız zürafa ile üzerinden 2 adet zürafa başlayacak şekilde kenarında pipit yaparak bağlamalı sınız. Ardından 1 sıra çıkınız.

Bu şekilde yaptığınız Pervane çiçeği modeli her zürafa çıktığında kendiliğinden ortaya çıkacak. 12. sıra tek olacak şekilde yapıyorsunuz. Daha sonra yaprağın ucu ile birleştirerek sabitleyin. Aynı işlemi diğer yaprakların arasında ki zürafa üzerinden yapın. Bu şekilde 3 tane yaprak yapmış oluyorsunuz.

 

Bu işlemleri yaptıktan sonra pervane bitmiş olacak. Ardından yine parmak üzerine sarın ve ucundan 5 tane pipit yapın. Elinizdeki ipin alt kısmını sıkın. Daha sonra her pipitin üst kısmından tavşan kulağı yapın ve ipi keserek uçlarını yakın. Böylelikle çiçeğin tomurcuklarını yapmış oluyorsunuz. Şimdi sıra geldi yaprak yapılışına. Alt kısımda 4 zürafa ile başlamalısınız. Ardından eksilterek 3 zürafa kalınca sağ tarafa ve sol tarafa doğru yaprakları yapıyorsunuz. 5 adet uzun pipit ile başlayın, kenarda pipit bırakarak tek sıra kalana kadar yaprak yapmaya devam etmelisiniz.

 

Ardından yan taraftan aşağıya küçük zürafalar yaprak inmelisiniz. Daha sonra diğer yaprağa geçin. Tersten başlayarak öreceğiniz 2. yaprağı da aynı işlemleri yaparak tamamlayın. Sonra çiçeği yaprakları ile birlikle sabitleyin. Modelimizde son olarak yan işleme geçmelisiniz. Bu aşamada istediğiniz modelde şekil yapmalısınız. Pervane çiçeği modeli bitti. Bu sayfada İğne oyası pervane çiçeği modeli nin nasıl yapılacağını sizlere göstermeye çalıştık. Kolay gelsin.

pervane çiçeği 2
« 1 arasında 7 »

Düşüncelerinizi yazın.

Avatar Ekle?