web analytics
Yer: Blogİğne Oyası>Yazı Detayı
İğne Oyası Tavuskuşu Modeli
8 ay oldu İğne Oyası Yorum Ekle ⁄ 140 Ziyaret+

Merhaba hanımlar ve iğne oyası olmazsa olmaz diyenler . Bir kez daha ilginizi çekebilecek yeni bir modelle beraberiz, iğne oyası modelleri ile kaldığımız yerden devam ediyoruz. İğne oyası tavus kuşu yazma modeli konusunu sizlere detaylı ve ayrıntılı paylaşacağız. Galerimizde iğne oyası modellerini  hiç zorlanmadan ulaşabilir ve istediğiniz gibi renklerde değişiklikler yapabilirsiniz . İğne oyası işleri genelde zor gibi görünse de her iş ele alınmadan önce kişiyi yanıltır, öğrenildiği takdirde her şeyi yapabilir olmaz zor denileni bile hiç zorlanmadan kolayca yapabilirsiniz. Ancak bilindiği gibi zahmetsiz hiçbir işin anlamı da tadı pek kıymetli olmuyor , Ortaya çıkaracağınız oyaları düşünün birbirinden güzel ve farklı modeller ve tabi dünyanın en güzel renkleriyle süslenmiş renklendirilmiş oyalar, namaz örtülerine, baş örtülerine, havlu kenarlarına, seccadelere, yatak odası örtülerine yatak örtülerine ,aksesuarlara işleyebilir ve hayatınıza farklı bir hava katabilirsiniz.

Biliyorsunuz ki artık iğne oyası kına gecelerinde gelin adaylarımızın baş tacı olan kına tacı olarak yerini aldı kendi kına geceniz için kendi kına tacı modeli ni yapabilir ve size bakan gözleri hayran bırakabilir akıllarda kalabilirsiniz. iİğne oyasıyla en çok dikkatleri çeken şehrimiz biliyorsunuz ki ege bölgesidir, iri iri çiçek motiflerinin görkemi ten renginize uyan bir tülbent rengiyle konbin edildiğinde harika bir şıklık sergileyebilirsiniz, günümüzde çeyizlerde artık gösterişe daha çok önem verildiği göz önüne alınırsa tespihten tutun çeyizin hemen hemen her kısmında güpürler ve iğne oyalarıyla bezenmiş bu durum bakıldığında hayranlık ve heves duygusunu uyandırıyor sizlerde öğrenebilir ve kendi çeyizinizin iğne oyası el işlerini kendiniz yapabilirsiniz. Tabiki sadece gençlerimize ait bir el emeği değil kızlarının oğullarının çeyizlerine de yapan annelerimiz var…  İğne oyası tavuskuşu örneği yazma modeli  yapılışı ile ilgili konuya geçelim.

Malzemelerimiz

1. İsteğinize ve sevdiğiniz renkte bir adet tülbent

2. Seçtiğiniz tülbente uygun bir renkte en az 3 renkte oya ipliği

3. 1 Adet iğne iğnemizi çok ince yahutta çok kalın seçmemeye özen göstermeliyiz yaparken zorlanmamak açısından bu önerimizi dikkate almalısınız.

4. 1 Adet  makas

İğne Oyası Tavuskuşu Modeli Yapılışı Anlatım :

1. 3 Adet küçük zürafamızı yapıyoruz

2. Ardından 1 adet büyük zürafamızı yapıyoruz ve ters yönden onun üzerine tekrardan geri dönüyoruz dikkat etmemiz gereken  (  2 küçük zürafanın büyüklük oranı eşit olmasıdır)

3. Aşağıya inerken aynı delikten geçirdiğimiz ipimizi sabitlemiş oluyoruz.

4. Boşluk bırakmadan aralıksız aynı işlemden tam 9 kere tekrarlıyoruz.

5. Ardından 4 adet küçük zürafamızı yapıyoruz.

6. Yaptığımız 4.cü zürafamızın üzerine tavus kuşlarımızın alt kısımlarını yapıyoruz, yani 4 adet kirpik yapmış oluyoruz.

7. 2.ci Ve farklı seçtiğimiz renkli ipliğimiz ile kirpik üzerlerine 3 adet kirpik yapıyoruz.

8. İçlerinden iğnemizi geçirip topluyoruz ve daha sonrasında üzerlerine 3er adet kirpik yapıyoruz.

İğne Oyası Tavuskuşu Modeli Videolu Anlatım

 

Unutmayın: Hiç bir zaman zor diye bir şey yok tur, istemeniz önemli başardığınız her iş için ayrı gururlanacaksınız , kolaylıklar dileğiyle, kolay gelsin hanımlar..

Düşüncelerinizi yazın.

Avatar Ekle?