web analytics
avatar

Liflerin Zengin Dünyası

13 Mayıs 2019
32 Ziyaret
 • Liflerin Zengin Dünyası

  Merhaba;

  Bayanların kendilerini rahatlatma , kafalarını boşalmanın en iyi metotlarından el işleri ile ilgilenmektir. Bu metot sayesinde hem günlük hayatın sıkıntı ve stresinden kurtulur hemde aklında bulunan düşünceleri toparlamasına yardımcı olur. El işleri denildiğine akla gelen ürünler arasında çeyizlerin yapı taşlarından olan Liflerin Zengin Dünyası akla gelmektedir. yapımının kolay olup, herkes tarafından beğenilip elden ele gezen bir ürün olması için farklı lif modelleri araştırılır.

  Kare Liflerden Farklı Tasarımlara

  Lif örme işiyle ilgilenen herkesin kare lif modellerinden denediği bir gerçektir. Hem oldukça kolay örülmesi hemde şık olması sebebiyle tercih edilen modellerdendir. Kare  lif yapımında değişik ve çeşitli tasarımlar yapılabilir. örülen kare lifin üzerine çeşitli renklerde desenler oluşturulup, bir bütün sağlanabilir.

  Yuvarlak Lif Modellerinde İşlemeler

  Diğer bir lif örgü modeli ise yuvarlak liflerdir. Bu modelde de şık ve farklı ürünler elde edilebilir. geçmişten beri bilinen ajurlu olarak örülen yuvarlak liflerin üzerine çeşitli iplerle yapılan süslemeler hanımların vazgeçilmezidir.

  Hanımların özellikle banyo süsü olarak kullandıkları yuvarlak lif üzerine kurdele ile süsleme dikkat çekmektedir. genellikle tek renk olarak örülen yuvarlak lif modellerine renkli kurdelelere karar vererek her bir sırasında farklı renk kurdele geçişi yapılabilir.

  Şekillerin Yansıtıldığı Modeller

  Liflerin Zengin Dünyası içinde yapımının zor ama şık olan modellerde bulunmaktadır. Bunlardan biri de bebek şeklindeki lif modelidir. Bebek şeklindeki lifin örülme kısmı bittiğinde hanımların memnuniyeti yüzlerinden okunur. özellikle bu bebek şeklindeki liflerin süslenmesi oldukça keyiflidir.

  Şekilli lif modelleri arasında bayanların hem kolay yapımı hemde şık görünüşüyle dikkatini çeken diğer bir model ise çiçek deseninin oluşturulduğu liflerdir. Yine bayanların banyo süsü olarak kullandığı, yuvarlak ve şık bir çiçek olarak tasarlanan bu lif modelidir.

  Etiketler :
 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Kalpli Lif Örneğinin Yapılışı
  Kalpli Lif Örneğinin Yapılışı
  Tığ İşi Örgü Lifler
  Tığ İşi Örgü Lifler
  Yepyeni Lif Modelleri
  Yepyeni Lif Modelleri
  Tığ ile Yapılan Lif Modelleri
  Tığ ile Yapılan Lif Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.