web analytics
Yer: BlogLif Modelleri>Yazı Detayı
Tığ ile Yapılan Lif Modelleri
11 ay oldu Lif Modelleri Yorum Ekle ⁄ 125 Ziyaret+

Kızlar evlilik hazırlığı yaparken çeyizlerini bin bir çeşit el emeği göz nuru ürün ile hazırlamak ister. Son zamanlarda bu el emeği ürünler her geçen gün daha da değerlenmeye başladı. Teknoloji çağında olduğumuzdan artık ürünler fabrikasyon yapılmakta ve bu tarz ürünlere rağbet de çok azalmış, el emeği göz nuru ürünlere daha fazla değer verilmektedir. Yazma oyaları çeyiz sandıklarının olmazsa olmazlar listesinde ilk sırayı almaktadır. Ardından ise rengarenk ipler ile örülmüş patikler, lifler ve havlu kenarları geliyor. Yazımızın bu bölümünde sizlere paylaştığımız ürünler bir çeyizin olmazsa olmazlarını oluşturmaktadır.

El örgüsü tığ işi lif modelleri çok fazla modele ve örneğe sahiptir. Ayrıca birçok çeşitte her geçen gün sandıklardan çıkarak kızların beğenisine sunulmaktadır. Lifleri örerken istenilirse birden fazla renkte ip kullanılabilir veya tek renk ip kullanarak farklı desenleri life işleyebilirsiniz. Genellikle iki renk ip kullanılarak yapılan ön plana çıkıyor. Yani yeni yıl trend lifleri en az iki ve daha fazla renkle yapılmış liflerden oluşmakta. Lif örneklerinde canlı renkler kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Böylelikle yaptığınız lifler kendini daha fazla gösterecektir. Yaptığınız lifleri kaliteli ipten yapmanız çok önemli. Renkler kadar ipte de dikkat çeken kaliteli ürünler kullanmanız lifin ömrünün de uzun olmasını sağlayacaktır.Ayrıca yumuşak ve pamuklu ipleri tercih etmeniz önemli rica olunur. Yaptığınız üründen memnun kalmak isteseniz bu tavsiyemize uyacağınızı tahmin ediyoruz. Emeğinize yazık olmaması için naylonsu ve kalitesiz ip kullanmamalısınız.

Tığ ile yapılan lifler den çok şiş ile yapılan lifler daha çok tercih edilmektedir. Sizde kendi el becerilerinizi konuşturarak çok güzel ve çok farklı lifler örebilirsiniz. Nohut örgü yöntemi lif örerken genel manada en çok tercih edilenlerden dir. Bu örneği yaparken biraz zorlanabilirsiniz fakat eliniz alışınca aslında ne kadar basit olduğunu sizde göreceksiniz. Diğer lif modellerini de aynı şekilde örerek kısa sürede çok güzel lifler ortaya çıkarabilirsiniz.

Tığ ile yapılmış yeni lif modelleri, yıldız, kalp ve çelek lif modeli olarak sıralanmaktadır. En çok bu üç model tercih edilmektedir. En son model lif modelleri bu saydıklarımızdır. Çeyiz sandığı süslemek ve eksik kalan lif çeşitlerinizi tamamlamak isterseniz eğer sizde bu modelleri yaparak çeyiz sandığınızın eksiklerini giderebilirsiniz.

Yeni lif örnekleri ararsanız eğer sayfalarımızdan diğer görsellere bakarak farklı lif örneklerini inceleyebilirsiniz. İstediğiniz modeli sevdiğiniz renkler ile örerek aradığınız farklılığı ve şıklığı yakalayabilirsiniz. En son trend lif modelleri pembe, kırmızı, yeşil, sarı ve beyaz renklerden oluşmaktadır.

tig ile yapilan en yeni lif modelleri 2
« 1 arasında 5 »

Düşüncelerinizi yazın.

Avatar Ekle?