web analytics
Yer: BlogNasıl Örülür>Yazı Detayı
Bambu Modeli Nasıl Yapılır
12 ay oldu Nasıl Örülür Yorum Ekle ⁄ 66 Ziyaret+

Örgü örmek isteyen hanımlar için yeni bir konuya değinmek istiyoruz. Çok farklı bir örgü modelini tanıtmak istiyoruz. Sitemizde görmediğiniz bu modeli adı Bambu örgü modeli. Bambu örgü modeli nin nasıl hazırlandığını sizlere bu sayfadan tarif edeceğiz.

Bambu Örgü Modeli Hazırlanışı :

Temel örgü teknikleri ile yapılabilecek oldukça kolay bir örgü stili olan Bambu örgü modeli, eline ilk defa şiş ce ip alanların yapabileceği düzeydedir. Yani çok basittir. Eğer sizde bambu örgü modelini öğrenmek isterseniz Sadece aşakğıda sizler için hazırladığımız resimleri ve yönergeleri uygulamanız yeterli olacaktır. İlmek atarken biraz hızlı olursanız kesinlikle bir sorun yaşayacağınızı sanmıyoruz. Doğru bir şekilde şiş kullanarak yapacağınız bambu modelini sizde çok seveceksiniz. Mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz. Farklı desenlerde ürünler hazırlayabilirsiniz.

 

İlk olarak ipliği kendimize doğru çevirin ve ilmeği örün. Bir ilmek boyunca düz örgü örmelisiniz.

Arkasında hemen yanında bulunan ilmekte de aynı şeyi yapıyorsunuz. Daha sonrasında ise şişleri bir kere atlayarak götürmelisiniz. Bu şekilde arkalı ve önlü bir model oluşturursunuz.

 

Sonrasında ise şişte bulunan ipi alın ve ördüğünüz 2 ilmeğin üzerinden atın. Daha sonra düz örmeye devam edin. Sonra örgünün arkasına geçin ve modeli ters olarak örmeye başlayın.

 

Son olarak bambu modelini tamamlıyorsunuz.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi çok kolay ve hızlı bir şekilde örebileceğiniz bir örnek. Rahatlıkla yapabileceğin bir model olduğundan kesinlikle zorlanacağınızı düşünmüyoruz. Bizleri takip etmeye devam ediniz.

 

 

Düşüncelerinizi yazın.

Avatar Ekle?