web analytics
avatar

Bebek Eldiveni Nasıl Yapılır

25 Şubat 2018
89 Ziyaret
 • Bebek Eldiveni Nasıl Yapılır

  Merhaba, kendi bebeğinize veya yakınınızda olan kişilerin bebeklerine hediye olarak kibar ve oldukça şık bir eldiven götürebilirsiniz. Bizde bu şekilde bir hediyeyi nasıl öreceğiniz konusunda size bilgi vererek bebek eldiven örnekleri ni sayfamızda gösteriyoruz. Severek yapacağınız bebek eldivenler bebeklerin kışın soğuklarda ellerinin üşümemesini ve daha da güzel bir görünüme sahip olmasını sağlayacaktır. Bu eldivenlerin örülmesi çok kolay ve oldukça basittir. Aslında elinizde kalmış iplerinizi bile değerlendirebileceğiniz birçok proje yapabilirsiniz.

  Bebek Eldiven için Malzemeler :

  Tığ

  Soft Bebe İpi

   

  Bebek Eldiven Yapılışı :

  Öncelikle halkaları oluşturmalısınız. 3 zincir çektikten sonra halkaların içini doldurun ve aynı halkaya başlarken 3 zincir daha çekin. Devamında 2 li trabzan yapmalısınız ve halkalarımıza 2 li trabzan yaparak devam etmelisiniz.

  İlk sıra bittikten sonra birleştirin ve diğer sırada 3 zincir çekin ve halkamıza batırın. Her halkaya birer defa 2 li trabzan örmelisiniz. Bu şekilde örmeye devan edin ve daha sonra birleştirin. Ardından bir sonraki sırada 3 zincir çekin ve aynı şekilde yaparak her halkaya bir ikili trabzan örerek bu şekilde 7 sıra oluşana kadar her sırada bu şekilde bir artırma yapmadan örün.

  Yedinci sıraya geldiğimizde eldivenin boyu tamamlanmış olur. Sekizinci sıraya gelince bir defa dolayın ve sonradan halkaya batarak ikili 2 adet trabzan örün ve bir sonraki halkaya batarak birleştirin. Ardından ikinci halkaya batın ve yine ikili trabzan şeklinde 5 tane yapmalısınız. Böyle devam ederek kenarlarını oluşturun.

  Son olarak kurdela oluşturmak için eldivenin etrafından geçirin ve ön tarafında fiyonk halinde bağlayın ve Bebek Eldiven modeli tamamlanmış oldu. Kolay gelsin.

  Etiketler :
 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Rende Örgü Modeli Nasıl Yapılır
  Rende Örgü Modeli Nasıl Yapılır
  El Örgüsü Ters Başak Modeli
  El Örgüsü Ters Başak Modeli
  Kelebek Modeli Nasıl Yapılır
  Kelebek Modeli Nasıl Yapılır
  Tığ İşi File Yapılışı
  Tığ İşi File Yapılışı
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.