web analytics
Yer: BlogNasıl Örülür>Yazı Detayı
Cetvelle Dolama Fırfır Şal Yapımı
10 ay oldu Nasıl Örülür Yorum Ekle ⁄ 70 Ziyaret+

Merhaba hanımlar,

Sizlere bu defa cetvelle yapılan fırfır şal modelinin yapımını anlatacağım. Yapımı oldukça basit ,görünümü çok şık olan yeni tren modellerimizden sadece bir tanesi. Bitirdiğiniz vakit omuzlarınızdan indirmek istemiyeceğiniz bir şal olacaktır garanti ederim. Hem yapımı hem kullanımı rahat olan el emeği cetvelle dolma fırfır modelini isterseniz sadece şalla kalmayıp çok şık bir atkıda yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan tığ,seçtiğiniz bir yün vede cetvel .

Şimdi sizlere örmesi kolay olan el örgüsü cetvelle dolma fırfır yapımını siz hanımlara sunmaya iyi eğlenceler dilerim.

 

1 12 Zincirimizi çekerek örgümüze başlıyoruz.Aralarda 3 zincir çekip 5 kutu oluşturuyoruz.Şalımızı yapacağımız uzunluğa gelinceye kadaraynı şekilde devam ediyoruz.

2 İlk fırfırı yapabilmek için en baştaki kutudan başlıyoruz.Her bir kutunun içerisine olabildğince  çok ilmik alın ve kutuların her seferinde kıyılarından ilmek alarak cetvele geçirin.

3 Her bir kutunun içine olabildiğince fazla doldurun sıkı bir görünümü olmalıki şık dursun.

4 Cetvelin üzeri doluncaya kadar devam edin ve dolunca çıkarın .Böyle devam ederek , Şalınızın diğer ucuna kadar tekrar ederek tamamlayın.

5 Kutuları bir uçtan diğer uca tamamladıktan sonra,her bir dolanan uzatılmış ilmikleri yanındaki ilmikle tek tek sık iğne yaparak birleştiriyoruz.Birleştirme tekniği yapıldıkça yapmış olduğunuz fırfırlar oluşacaktır.

Cetvelle Dolama Fırfır Şal Yapımı 1
« 1 arasında 5 »

Düşüncelerinizi yazın.

Avatar Ekle?