web analytics
Yer: BlogNasıl Örülür>Yazı Detayı
İşkembe Örgü Modeli Yapılışı
9 ay oldu Nasıl Örülür Yorum Ekle ⁄ 39 Ziyaret+

Merhaba hanımlar bugünkü sizinle paylaşmak istediğim model el örgüsü işkembe modeli. Şıklığı ve kibar görünümüyle göze hitap eden bir model. Bu örgüde size küçük bir tüyo vermek istiyorum, işkembe örgü modelini yaparken tiftikli yada saçaklı ip kullanmayın. Çünkü uğraşlarınız boşa çıkar en ideal ip seçimi sade düz ip olacaktır. Tercihen küçük büyük her yaşa hitap eden işkembe modelimiz halk arasında çok tercih edilmekte. Hem yapılışı hemde görünümü kibarlığı şıklığıyla her üründe kullanılabilir. En çok tercih edilen ürünü soracak olursanız atkı ve bereler de genellikle kullanılmakta. işkembe örgü modelinde ip her daim kendimize doğru olmalı. Kenarlarda kalan  1 er ilmiğini örneğe katmıyoruz.

İşkembe Örgü Modeli Yapılışı Videolu Anlatım :

İşkembe Örgü Modeli Yapılışı Anlatım :

1.ilk ilmeği alıyoruz, 1 ilmik örüyoruz, 1 ilmeğimizi örmeden alıyoruz ve ipliğimizi kendimize doğru şişimize doluyoruz.

2. Kenar ilmiğimizi alıyoruz ,1 ilmiğimizi örüyoruz,şişimize dolamış olduğumuz  ipipmizi örmeden sağ şişimize alıyoruz. bir sonraki ilmiğimizi örüyoruz, tekrar 1 ilmiğimizi örüyoruz, şişimize dolanmış ipimizi örmeden sağ şişimize alıyoruz, bu şekilde devam ediyoruz.

3. Çift ilmiklerimizi yani üstüne dolama yaptığımız 2 ilmiğimizi bir arada duran ilmiklerimizi birlikte örüyoruz.

4. Çift ilmiklerimizi birlikte alırken , tek kalan ilmiklerimizi örmeden alıyoruz, üzerine ipliğimizi kendimize doğru doluyoruz.

5. Çift ilmiklerimizi örüyoruz, tek kalan ilmiklerimizin üzerine doluyoruz,İşkembe örneğimiz R2 kodlu resmimizden itibaren tekrar edilerek devam ediyoruz.

6. El örgüsü işkembe örneğimizin son hali.

Düşüncelerinizi yazın.

Avatar Ekle?