web analytics
Yer: BlogNasıl Örülür>Yazı Detayı
Kelebek Modeli Nasıl Yapılır
9 ay oldu Nasıl Örülür Yorum Ekle ⁄ 39 Ziyaret+

Merhaba hanımlar,

Sizlere kelebek modeli nasıl yapılır , onu anlatacağım.

Oldukça hoş ve sade bir görünüme sahip bir model , genç hanımların bolero’larında sıkça görülen kelebek modeli bebeklerinize öreceğiniz hırkaları yelekler ve kombinini tamamlamak için kendileri gibi küçük ve tatlı çantalar yapabilirsiniz. Yeni trend tek bir ürünle kalmamak ,yani yelek varsa şapkası da var,elbise ördü iseniz çantası da var yeni nesil örgü modelleri artık her şeyi kombinliyor, Kişisel fikrim oldukça cezbedici ve dikkat çekici denemenizi tavsiye ederim .

Kelebek Modeli Nasıl Yapılır :

1. Kenar ilmeğimizi aldıktan sonra 5 ilmeğimizi örmeden sağ şişimize alıyoruz.

2. İpliğimizi bu 5 ilmeğimizin önünden arkasına doğru doluyoruz,daha sonra 5 ilmeğimizi düz örüyoruz.tekrar 5 ilmeğimizi örmeden alıyoruz arkaya doluyoruz,bu işlemin 3 defa tekrar uyguluyoruz.

3. Örgümüzün arka yüzündeki bütün ilmeklerimizi ters örgü uygularken, boş aldığımız 5 ilmeğimizin ortasından sağ şişimizin yarmıyla doladığımız ipliklerimizi topluyoruz .

4. 5 İlmeğimizin ortasındaki ilmekle beraber alıyoruz.

5. Ortadan aldığımız ilmeğimizle beraber ters örgümüzü örüyoruz.

6. Kelebeklerimizi her 4 sıramızda bir , diğer düz örgümüzün ortasına gelecek şekilde uyguluyor ve çapraz bir görüntü sağlıyoruz .

NOT:Kelebek örgünüzü dilerseniz beyaz zemin üzerine farklı renklerden oluşan kelebekler yaparak örgünüzü baharda uçuşan kelebekler gibi hissettirecektir.

Düşüncelerinizi yazın.

Avatar Ekle?