web analytics
Yer: BlogNasıl Örülür>Yazı Detayı
Lastik Örgü Yapılışı
2 sene oldu Nasıl Örülür Yorum Ekle ⁄ 548 Ziyaret+

Merhaba hanımlar, El örgüleri arasında bayanların en çok kullandığı teknikler arasında yer alan 2+2 Lastik örgü tekniğini sizler ile paylaştığımız sayfamızın çok yardımı olacağını düşünüyoruz. Mutlaka sizinde denemek isteyeceğiniz veya bildiklerinizi güncelleyebileceğiniz bu sayfamızda Lastik örgü nasıl yapılır sorusuna yanıt bulabilirsiniz. Gerekeli malzemelerinizi hazırlayın ve yazımızı takip edin. Aşağıda liste olarak nasıl yapılacağını açıkladık. Kolay gelsin.

2+2 Lastik Örgü Yapılışı :

  • Öncelikle şiş ile 2 ilmek düz örün.
  • Ardından ipi şişin arkasında kalacak şekilde şişi kendimize doğru çekin ve arkasından çekin.
  • Sonra oluşan ipliği arkadan öne alın, yani dolayarak şişinizi oluşturduğunuz ilmeğe alın.
  • En son olarak 2 ilmek boyunca ters örgü örmelisiniz. Sonra ipi ve şişi kendinize doğru çevirmelisiniz. En son şişi ipliğin ucundan kendinize çekin ve ipin üzerine doğru batırın. Bu şekilde devam edin, ilmeği ve şişi dolayarak çıkartıyoruz.

Bu şekilde örerek devam ediyorsunuz ve karşınıza 2+2 Lastik Örgü çıkıyor.

Genel olarak Lastik örgü yapılışı bu şekilde oluyor. Sizinde göreceği gibi lastik örgü yapılışı bu kadar basit. Öreceğiniz birçok model de temel örgü tekniklerinden sadece biri olan Lastik örgü modelini mutlaka öğrenmelisiniz. Bazı hırkaların ve yeleklerin kol ve omuz kısımları hatta etek kısımlarının uçları lastik örgü ile kapatılmakta. Bu yüzden elinizi Lastik örgü örmesini bilmelisiniz. Size bu sayfamızda lastik örgü nasıl örülür size anlatmaya çalıştık. Kolay gelsin.

Lastik Örgü Resimli Anlatım :

Lastik orgu 1
« 1 arasında 3 »

 

 

Lastik Örgü Nasıl Örülür Videolu Anlatım :

Not : Yukarıdaki video Youtube.com video paylaşım sitesi üzerinde bulunan Videotube kanalından alınmıştır.

Düşüncelerinizi yazın.

Avatar Ekle?