web analytics
Yer: BlogNasıl Örülür>Yazı Detayı
Örgü Dantel Bayan Elbise Yapılışı
2 sene oldu Nasıl Örülür Yorum Ekle ⁄ 603 Ziyaret+

Geçmişte büyüklerimizin evlerinde kullandığı ve gençliğinde çeyizlerinde yer bulan dantel ürünleri daha modern bir hale getirerek ortaya çıkartarak sizde özel günlerde ve misafirliklerde giyebileceğiniz müthiş örgü elbise modelleri ni görmek istermisiniz. Bayanların en çok ilgilendiği modeller den sadece biri de dantel örgü bayan elbise modelleri konusunda dantel kullanımıdır. Oldukça şık ve zarif göründüklerinden ve aynı zamanda da el beceriniz ile ortaya çıktığından dantel modelleri ile daha şık ve daha doğal görünmeniz mümkün. Kesinlikle denemenizi tavsiye ediyoruz.

 

Kadınlar özellikle dantel örgü elbiseleri daha çekici ve asil görünmek için kullanmaktadır. Daha çok abiye elbiseler arasında oldukça tercih edilen ve her sene modası değişen dantel elbiselerin bu yıl ki renkleri de yine oldukça cesaret verici ve çok iddialı. Farklı ortam ve oldukça değişik mekanlarda dikkat çekici olmak isterseniz dantel örgü elbise modelleri kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Bu senenin moda renkleri arasında kırmızı dikkat çekmektedir. Dantel elbiseler farklı kombinler yapılabilir. Gerekirse beyaz veya kırmızı elbisenin üzerine dantel süslemeler yapılabilir. Eğer isterseniz tamamen dantelden örülmüş elbiselerinizi parça parça birleştirerek muhteşem bir elbise yapabilirsiniz. Bu tarz bir elbiseyi yapabilmek için biraz araştırmacı olmanız ve hoşunuza giden üründe size verilen talimatları uygulamanız yeterli olacaktır. Oldukça cesur elbise modellerinden olan Kırmızı dantel örgü elbise modeli yapılışı için aşağıdaki talimatlara uymalısınız.

Örgü Dantel Elbise Yapılışı :

  • Siyah veya beyaz elbiselerinize küçük motifi olan kırmızı renkte dantel örüp bu şekilde elbiselerinizi süsleyiniz.
  • Beden ölçünüze uygun olarak zincir çekin ve üzerine ikili trabzan yapın ve koltuk altına ardından da yaka bölümlerini hazırlayarak alt kısımlarını tamamlayın. Daha sonra üzerine yine çiçek motifi bulunan dantel ile ekler yapabilirsiniz. Aslında bu tür elbiseler için astar kullanmalısınız. Eğer isterseniz alternatif olarak dolabınızda ve kullanmadığınız desensiz ve düz bir elbisenin üzerine de giyebilirsiniz.
  • Yine kırmızı renkte ördüğünüz, sırt ve ön dekoltesi ile dikkatleri üstüne çekecek tam arka ve ön ortalarına çiçek desenli motifler kullanılan modeller oldukça hoş görünmektedir.
  • Genel olarak bu tarz elbiseler tığ ile örülmelidir. Kendinizi yormamak isterseniz küçük parçalar halinde örerek birleştirmelisiniz.
  • Tığ ve örgü işlerinde tüm marifetlerinizi bu konuda kullanarak değişik tarzlarda elbiseler yapabilirsiniz. Size sunduğumuz fotoğraflar yol gösterici olacağını düşünüyoruz.
orgu dantel elbise 1
« 1 arasında 4 »

Düşüncelerinizi yazın.

Avatar Ekle?