web analytics
Yer: BlogNasıl Örülür>Yazı Detayı
Örgü Kalemlik Nasıl Örülür
2 sene oldu Nasıl Örülür Yorum Ekle ⁄ 355 Ziyaret+

Merhaba bayanlar, Bu sayfayı incelediğiniz ve modeli yaptığınızda artık kalemlerinizi toplu bir şekilde muhafaza edebileceğiniz bir örgü kalemlik sahibi olacaksınız. İsterseniz bu sepeti farklı şekillerde de kullanabilirsiniz. Mesela diş fırçanızı ve diş macununuzu koyabilirsiniz.Bu sepeti tamamladıktan sonra mükemmel bir sepet olacak. Farklı çalışmalarınızdan arta kalan iplerinizi değerlendirebileceğiniz sepeti istediğiniz renklerde yapabilirsiniz. Genel olarak penye ip ile bu sepeti örebilirsiniz.

Gerekli malzemeler:

Penye ip

6 numara tığ

Kalemlik nasıl yapılır :

İlk olarak sihirli halka yaparak kalemlik yapmaya başlıyoruz. Sihirli halkanın içerisine ipinizin kalınlığına göre 5 veya 6 tane sık iğne yapınız ve yuvarlak şeklini veriniz. Ayrıca her modelin içine çift batırınız.

Ardından diğer sıraya geçiyorsunuz. Bu sırada da her deliğe bir çift ve bir tek batırınız.

Bir sonraki sırada ise iki tek ve bir çift batırınız. Üst kısma geçerken birleştirme yamadan çeviriniz. Yandaki deliğe batırdıktan sonra ilmeğin içinden geçirmelisiniz. İçinden geçirdiğiniz ilmeğin yan tarafından ilmek alın ve ikisini birden örün. Ardından 1 zincir çekin, Sonra her bir ilmeğe batarak devam edin.

Sepetinizin boyutunu kendiniz ayarlıyorsunuz. İstediğiniz boyuta ulaşana kadar aynı şekilde her modelin içine tek batırarak örmeye devam etmelisiniz. Boyutunu ayarladıktan sonra kesme işlemini yapın. Kalemliğiniz hazır. İyi günlerde kullanın.

Düşüncelerinizi yazın.

Avatar Ekle?