web analytics
avatar

Selanik Örgüsü Nasıl Yapılır

17 Ocak 2017
531 Ziyaret
 • Selanik Örgüsü Nasıl Yapılır

  Değerli hanımlar, sizlere bu sayfamızda birçok hanımın arayıpta bulamadığı veya bulmakta zorlandığı bir örgü modelinin nasıl yapılacağını resimli olarak tarif edeceğiz. Selanik Örgü Modeli, henüz yeni başlamış bir bayanın yapmakta oldukça zorlanacağı fakat eliniz alıştıktan sonra çok basit gelecek bir örgü modeldir. Selanik örgü modeli resimli anlatımı için sayfamızın aşağıdaki bölümlerine geçmelisiniz. Aşağıda sizler için resimler eşliğinde bir kompozisyon ile anlatmaya çalıştık.

  Selanik Örgü Modelini yapabilmek oldukça zordur. Elinizin iyice alışması gerekmektedir. Örgü işlerine yeni başlayan biriyseniz ilk önce diğer örgü modellerini deneyerek elinizin şiş kullanmaya iyice alıştırın. Oldukça karışık bir modeli ilk olarak elinize aldığınızda çok zorlanacağınızı bilmelisiniz. Evet hanımlar aşağıdaki resimlerde gördüğünüz gibi selanik örgü modelini yapıyorsunuz.

   

  Selanik Örgü Nasıl Yapılır Tarifi :

  • İlk olarak ip ön tarafta tutulur ve bir ilkem boyunca örülür. Ardından 1 ilmek örmedek önce ipi alın ve ilmeğin üzerine döğru örün. Yani dolama yapmalısınız. Bu şekilde yaparak bir sırayı tamamlayın ve bir sonraki işleme devam edin.
  • İkinci sırada ise doladığınız ipleri tek tek sokün ve tek ilmeklerinizin üstüne ipleri dolamaya başlayın. Böyle yaparak ikinci sırayı da tamamlayın ve bir sonraki işleme devam edin.
  • Ardından örgünün iki yüzünüde yıkarıda ki resimde gördüğünüz gibi örmeye başlayın.
  • En son olarak selanik örgünün bitmiş halini son resimde göreceksiniz.

  Evet hanımlar, Selanik örgü nün yapılışını birazda olsa tarif etmeye çalıştık. İlk aşamalarda biraz zorlansanız da ilerleyen safhalarda oldukça kolay ve hızlı bir örme şekli olduğunu sizde göreceksiniz. Fakat yukarıda ki yazımızda da anlattığımız üzere yeni başlayan hanımlara tavsiye etmediğimiz bir modeldir. İlk başlarda daha basit modeller ile başlayarak elinizi hızlandırmalı ve örmeye alıştırmalısınız. Kolay gelsin.

  Etiketler :
 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Bebek Eldiveni Nasıl Yapılır
  Bebek Eldiveni Nasıl Yapılır
  Rende Örgü Modeli Nasıl Yapılır
  Rende Örgü Modeli Nasıl Yapılır
  El Örgüsü Ters Başak Modeli
  El Örgüsü Ters Başak Modeli
  Kelebek Modeli Nasıl Yapılır
  Kelebek Modeli Nasıl Yapılır
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.