web analytics
Yer: BlogNasıl Örülür>Yazı Detayı
Uzun Kısa Şal Nasıl Örülür
11 ay oldu Nasıl Örülür Yorum Ekle ⁄ 55 Ziyaret+

Soğuk kış günlerinde kadınların kendilerini korumak için şal alternatif bir aksesuar olarak kullanılmaktadır. Kadınlar giydikleri her kıyafete uygun farklı çeşitli şallar tasarlanmakta, değişik ve en iyi şal modeli konusunda kendisini her geçen gün yenileyen bir model havuzu mevcut. Desenli, renkli, simli, tek renkli, figürlü ve çok renkli modeller bulunmaktadır. Şallar, kadınlar için giydikleri elbiselere yapılacak kombinlerin kurtarıcısı haline gelmiştir. Çokta fazla model mevcut.

Şal nasıl örülür gibi bir soru soruyorsanız eğer mutlaka bu sayfayı ziyaret etmelisiniz. Soğuk kış günlerinde giysilerinizin üzerinde sizi ısıtacak bir aksesuar, ayrıca rengi ve şekli ile iyi bir kombin aksesuarıdır şal. Çok fazla soğuk olmayan günlerde paltonun kullanılmayacağı için şal giymek daha mantıklı. Örgü şallar kadınların farklı kullanım şekilleri ile dikkat çekmektedir. İstenilirse omuzları örtecek şekilde, istenilirse boyuna dolayarak, istenilirse enine istenilirse de boyuna kullanılarak özellikle kış aylarını daha sıcak geçiriyorlar. Her kış kesinlikle yeni modelleri ortaya çıkan ve sürekli kendini geliştiren bir yapıya sahip olan şallar kış aylarında sürekli trend dir. Her geçen sene örgü şallar klasik renk ve modellerden daha fazla uzaklaşıp farklı desen,renk ve modellerde ürünler tasarlanmakta. Ayrıca çokta egzotik şallar da mevcut.

Yeni şal modelleri artık serin akşamlar için bir kurtarıcı aksesuar olmaktan çıkmıştır. Sokakta rastladığımız kadınların üzerinde bulunan büyük paltoların ve kalın hırkaların üzerine omuz atkısı veya boydan boya üzerine geçirilmiş çok güzel şallar bulunmaktadır. Hatta sadece soğuk kış günlerinde değil plajlarda bile artık kadınların üstünde bu şalları görmekteyiz. Plajlarda ince iple örülmüş birçok şal örneği bulunmaktadır.

Farklı şal modelleri kullanmak her zaman daha çekici ve daha dikkat çekici görünmeyi sağlamaktadır. Yıllardır alışılagelmiş ve klasik şal modelleri kalıplarından sıyrılıp küçük dokunuşlar yardımı ile birçok farklı ürüne sahip olabilirsiniz. Eğer isterseniz normal klasik örgü şal modeli kullanmak yerine uzunlu kısalı örgü şal kullanılabilir. Bu şekilde çok daha dikkat çekici görünebilirsiniz.

Uzun kısa şal nasıl yapılır diye bir soru sorduğunuzu düşünüyoruz. Bu sorunuza cevap verelim. Tek parçadan oluşan ve kısa sürede hazırlanabilen mükemmel bir şal modelidir. Şala başladığınızda kısa kenardan başlamalısınız. İlmek sayısını ona göre ayarlayın. Daha sonra her sıranın kenar kısmından düzenli olarak artırarak örmeye devam ediniz. Boyun kısmına geldiğinizde ise pas pas örme medotunu kullanın ve belirli kısımları örerek belirli kısımlarını örmüyorsunuz. Boğazlı olma zorunluluğu yok tabi. Sonuç olarak sıfırdan siz imal ediyorsunuz. İstediğiniz gibi imal edebilirsiniz. Eğer boğazlı tercih etmezseniz boğaz kısmını düz olarak örebilirsiniz. Eli yatkın olan bayanlar bu şal modelini kısa sürede başaracaklardır. Önemli gecelerde misafirlerinize veya farklı ortamlarda oluşturduğunuz kombinler ile oldukça dikkat çekebilirsiniz.

beyaz-sal-2
« 1 arasında 9 »

Düşüncelerinizi yazın.

Avatar Ekle?