web analytics
Yer: BlogÖrgü Modelleri>Yazı Detayı
Balık Sırtı Yelek Modeli
1 sene oldu Örgü Modelleri Yorum Ekle ⁄ 128 Ziyaret+

Evet hanımlar yaklaşan kış ayları için kışlık kıyafetler gardolaplardan çıkıyor artık. Birçok kişi mağazalara koşarak kışlık elbise almaya başladı bile. Fakat bütün hanımlar mağazalara koşarak hazır giyim almıyor. Bunun yerine  evde kendi beden ölçülerinize ve istediğiniz renklere göre farklı ve güzel ürünler ortaya çıkarabilirsiniz. Kışlık yelek, kazak ve isterseniz çanta bile yapabilirsiniz. Kaybolan kültürlerimiz arasında yer alan örgü örneklerini hayata tekrar geçirirken aynı zamanda da üşümemiş olacaksınız. Hazır ürünlerde kullanılan ipler yeteri kadar kalın olmuyor. Birde kendi zevkinize göre renk seçenekleri olmadığından el örgü modelleri çok daha kullanışlı oluyor. Ayrıca Örgü modelleri tamamen hayal gücünüz ile hazırlanmakta. Sevdiklerinize de el emeğiniz ile yaptığınız bir hediye vermek o hediyeyi kat ve kat daha değerli kılmaktadır. El örgüsü bizim için eskiden kalma büyük bir kültür. Bu kültürü devam ettirmek tamamen bizim elimizde. Balık sırtı nasıl yapılır cevabını arıyorsanız aşağıda bu cevabı bulabilirsiniz.

Balık Sırtı Nasıl Yapılır :

Daha çok kalın giysiler için kullanılan bir örgü modeli olan Balık sırtı genel olarak Hırka ve yelek gibi ürünlerde kullanılmaktadır. Oldukça tok bir yapısı olduğundan ve kendini salmadığından dolayı çok tercih edilmektedir. Balık sırtı yaparken kalın şiş kullanılması çok daha iyi olur. İpi çok sıkmadan ve ince iple yapılırsa eğer yumuşak dokulu ve örgü elde edersiniz. Şimdi nasıl örüleceğine bir bakalım. Örgüyü örerken ön tarafında ilmekler arkadan ve çift olarak almalısınız. Sol tarafta bulunan şişteki iki ilmekten bir tanesini ön tarafta bulunan boşa bırakılır, sağ şişteki ilmek dururken, sol şişte bulunan öndeki ilmek bu kez boşa bırakılır. Özetle İki al bir at şeklinde ilerleyen bir sisteme sahiptir. Örgünnü arka tarafında ise ilmekler önden alınır.

Balık sırtı örgü modeli ince yünden yapıldığı zaman balık sırtı deseni çok fazla ortaya çıkmıyor. Kalın yün kullanırsanız eğer örgü modeli daha fazla görünen bir model oluyor. Eğer balık sırtı örgü modeli yapmak isterseniz kalın şiş ve kalın ip kullanmalısınız. Kolay gelsin.

Düşüncelerinizi yazın.

Avatar Ekle?