web analytics
Yer: BlogÖrgü Modelleri>Yazı Detayı
Çiçek Motifli Eldiven Modeli
8 ay oldu Örgü Modelleri Yorum Ekle ⁄ 66 Ziyaret+

Merhaba hanımlar, bu sayfamızda size bir başka eldiven modelinin nasıl yapılacağını göstereceğiz. Elinizde çok şık duracak olan bu model çiçekler ile daha da güzel bir hale gelmektedir. Elinizde kalan parça iplerinizi değerlendirmek için adeta biçilmiş kaftan. Harika bir eldivene sahip olacak ve aynı zamanda da elinizde kalmış iplerinizi de değerlendireceksiniz. Aşağıda Çiçek motifli eldiven yapılışını görebilirsiniz.

Malzemeler :

Polar Kumaş

Angora yün

3 numara tığ

İğne ve İğlik

Çiçek Motifli Eldiven Yapılışı :

Öncelikle 4 tane zincir çekin ve kapatarak yuvarlak oluşturun. Ardından oluşturduğunuz yuvarlaer ğın içerisine 12 tane sık iğne yapın. Sık iğnelerin her birine 4 tane batın ve badem yapın. Daha sonra her bademin arasına 3 zincir çekin.

Yukarıdaki gibi ilk sırayı tamamlayın. Ardından ikinci sırada 3 zincir çekilen boşluğu aynı şekilde badem yapın. Aynı boşluğa bir badem daha yapın. 4 zincir çektikten sonra bir sonraki zincire sabitleyin. Sonra 4 zincir çektikten sonra 3 zincir çektiğimizin içerisine sabitlememiz gerekiyor. Elimizdeki örnek şu anda kare olmalı. Bu şekilde devam ederek 4 köşe oluşturana kadar örün.

Sıra geldi birleştirmeye, Başka ip ile köşeden tutturun ve 2 zincir çekin. İki motif arka arkaya gelecek şekilde birleştirmelisiniz. Yukarı ve aşağı kısımları da birleştirirken 2 zincir çekerek ve sık iğne ile birleştirmelisiniz. Yukarıdaki gibi örerek 9 adet motifi yapın ve birleştirin. Parmak koyacağınız yere trabzan olaçak şekilde örmelisiniz. Ters çevirerek polar dikin. Ardından eldiven tamamlanmış olacak.

Düşüncelerinizi yazın.

Avatar Ekle?