web analytics
Yer: BlogÖrgü Modelleri>Yazı Detayı
El Örgü Hasır Modeli
9 ay oldu Örgü Modelleri Yorum Ekle ⁄ 66 Ziyaret+

Merhaba hanımlar,

Bugün el örgüsü hasır modeli nasıl yapılır onu öğreneceksiniz, her şey güzel bir yün seçimiyle başlıyor , bizim tavsiyemiz mümkün olduğunca açık renk seçmeniz ,modeli ve örgünüzü ön plana çıkarmanızı sağlayacaktır. Kış mevsimi denilince bir dürtü olsa gerek ilk aklımıza gelen soğuk oluyor ve yine kış denilince ilk akla gelen kalın ve rahat giysiler. El örgüsü hasır modeliyle sıcacık kalacaksınız , modeli gereği kalın bir görünüme sahip ,kendinizi ve sevdiklerinizi el örgüsü hasır modeliyle örecekleriniz ile mutlu edebilirsiniz. El örgüsü hasır modelini örmeye başladığınızda fark edeceksiniz yumuşak ve kalın bir hissiyat veriyor .

NOT:Hırka , kazak tarzında bir örgü düşünüyorsanız hasır modeline en çok yakışan lastik modeli çift lastiktir.

1. Örgünüzün ön yüzünde 1 ilmek düz örüyoruz, 1 ipliğimizi önden şişimize 1 kez doluyoruz,ilk sıramızı bu şekilde tamamlıyoruz.

2. Ördüğümüz ilmeklerimizi örmeden sağ şişimize alıyoruz,üste attığımız ipliklerimizi serbest bırakıyoruz, bütün sıramızı bu işlemle bitiriyoruz,böylelikle ipliğimiz sağ şişimizin ucunda kalır.

3. 6 İlmeğimizi 3+3 şeklinde örmeden çaprazlayarak sağ şişimize alıyoruz, bütün ilmeklerimizi sıra bitinceye dek bu işlemi devam ettiriyoruz, sıramız bittiğinde ipliğimizi beklettiğimiz diğer uca gelmiş oluyoruz.

4. Örgümüzün arka yüzündeki tüm ilmeklerimizi ters örüyoruz örgümüze baktığımızda çapraz açılar göreceksiniz.

1.ci 2.ci ve 3.cü sıralarımızı tekrar yapıyoruz.

5. Sağa çaprazlama yaptığımız ilk 6 ilmeğimizin soldaki 3 ilmeği ile, ikinci 6 ilmeğimizin sağdaki 3 ilmeğini ortalayarak,bu defa sağa çapraz şeklinde yapıyoruz.

6. Son olarak örülmeden sağa çapraz yapılarak tekrar ipliğimizin olduğu uca dönüyoruz,örgümüzün arka yüzünü ilmeklerimizi ters örüyoruz böylelikle çaprazlama işlemimiz tamamlanmış olur.

 

Düşüncelerinizi yazın.

Avatar Ekle?