web analytics
Yer: BlogÖrgü Modelleri>Yazı Detayı
Kılçık Örgü Modelleri
9 ay oldu Örgü Modelleri Yorum Ekle ⁄ 55 Ziyaret+

Merhaba hanımlar,el örgüsü kılçık modeli ile karşınızdayız biraz karışık, biraz karışık gibi görünse de eliniz alıştığında tam tersine çok kolay gelecektir. Bu modeli açık renklerde  uygulamanızı tavsiye ediyoruz, modeli ortaya çıkartması açısından daha iyi olacaktır. Bu şekilde iki renkle bebek ceketleri,  yelekleri, hırkaları ve bebek battaniyeleri çok daha farklı ve gösterişli duracaktır. Yetişkin hanımlar kendileri için yelek hırka örmek  için diledikleri renkte örebilirler.

Malzemelerimiz

1. Şiş ( 3 numara)

2. İp (orta kalınlıkla ) olacak.

Kılçık Örgü Modeli Yapılışı

1. İlk olarak ilmeklerimizi başladıktan  sonra lastik yapmamıza geçiyoruz. İstediğiniz lastik modellerini uygulayabilirsiniz, ama en çok tercih tek lastik modelidir. Lastiğimizi ördükten sonra beyaz ipliğimizle 3 ilmek düz, 1 ilmek boş alıyoruz ve  6 ilmek düz örüyoruz.Tekrar 1 ilmek boş, 6 ilmek düz örüyoruz. Bu işlemle sıramızı tamamlıyoruz.

2. Örgümüzün arka kısımında ise tüm ters ördüklerimizi yine ters örüyoruz. Boş ilmeklerimizi ise boş olarak yapıyoruz. İkinci rengimize geçiyoruz. Her renk 2 sıra örülüyor. Şimdi boş aldığımız sarı ipliğimizi beyazların arasından alıp örüyoruz ve yine 3 ilmek düz, 1 ilmek boş, 6 ilmek düz, 7. ilmek boşta duracak şekilde devam ediyoruz.

3.  İlk ilmeğimizi boş alıyoruz ve 2 ilmek düz örüyoruz sonra düşürdüğümüz ilmeğimizi alıp düz örüyoruz.

4. Tekrardan 3 ilmek düz örüyoruz boşa aldığımız ilmeğimizi düşürüp öne aldıktan sonra düz örüyoruz.

5.Örgümüzün arka kısmındaki ters ilmekleri yine ters örüyoruz ve boşa aldığımız ilmekleri yine boş alıyoruz. Bu işlemle el örgüsü kılçık modelimizi tamamlamış oluyoruz…

Düşüncelerinizi yazın.

Avatar Ekle?