web analytics
Yer: BlogÖrgü Modelleri>Yazı Detayı
Kılçık Örgü Nasıl Yapılır
2 sene oldu Örgü Modelleri Yorum Ekle ⁄ 429 Ziyaret+

Evet bayanlar zor gibi görünen kılçık örgü modeli aslında çok basit ve eğlencelidir. Eliniz alıştıktan sonra kısa sürede bu zor modeli kolayca çıkarabilirsiniz. Ayrıca küçük bir hatırlatma, Kılçık örgü modeli açık renklerde daha iyi görünür ve modeli ortaya çıkartır. Çift renkli bebek yelekleri, Bebek battaniyeleri ve ceketlerde çok hoş duruyor. Büyükler içinde yelek ve ceketleri de tek renk ile tasarlayabilirsiniz. Aşağıda Kılçık Örgü Modeli yapılışını öğrenebilirsiniz.

Malzemeler :

3 Numara şiş

Orta kalınlıkta ip

Kılçık Örgü modeli yapılışı :

İlmekleri tamamladıktan sonra Lastik örgü yapmalısınız. Zevkinize göre istediğiniz modeli uygulayınız. Ardından beyaz iple 3 düz 1 boş alın ve 6 düz örün. Sonra bir boş 6 düz örerek bu sırayı tamamlayın.

Örgünüzün arka kısmında da tersleri ters şekilde örmelisiniz. Ön tarafta boş olarak bıraktığımız ilmekleri yine boş olarak bırakın. Diğer rengi örmeye başlıyoruz. Her farklı renk 2 sıra olacak şekilde örmelisiniz. Ardından boş aldığınız mor ipi beyazların arasından çıkartarak örün.

 

Ardından yine 3 düz 1 boş 6 düz olacak şekilde örün yedinci ilmek boşta kalacak. ilk ilmeği boş alın ve 2 düz örün düşürdüğünüz ilmeği alın ve düz örün.

Daha sonra 3 düz yapın ve boşa aldığınız ilmeği düşürüp öne alarak düz almalısınız.

 

Arka kısımlardaki tersleri yine ters örün ve boş aldıklarınızı yine boş alın. Böyle örerek ilk sıraya göre baştan yaparak kılçık örgü modelini tamamlayın. Hayırlı günlerde kullanmanız dileği ile…

Düşüncelerinizi yazın.

Avatar Ekle?