web analytics
Yer: BlogÖrgü Modelleri>Yazı Detayı
Kısa Sürede Yapılan Modeller
1 sene oldu Örgü Modelleri Yorum Ekle ⁄ 218 Ziyaret+

Yeteri kadar vaktiniz yoksa eğer örgü örmek için kısa sürede örebileceğiniz mükemmel örgü modelleri olduğunu bilmelisiniz. Bu modelleri basit bir şekilde örerek sizde kısa sürede bir şeylerin sahibi olabilirsiniz. Bu modelleri sevdiklerinize ve kendiniz için rahatlıkla örebilirsiniz. Kısa sürede örebileceğiniz örgü tariflerinden ilki bir ters bir düz olacaktır. Bir ters, bir düz örgü modeli yardımı ile bere, atkı, boyunluk ve şal örebilirsiniz. Bu modelleri örerken sabit kalmayabilirsiniz. İstersen değiştirip farklı şekillerde de örebilirsiniz. Şimdi nasıl farklı olur diyeceksiniz. Hemen cevabını verelim, İki ters iki düz ördükten sonra arka sıraya geçin ve tersin üzerine düz, düzün üzerine de ters örün ve ne kadar farklı şekiller ortaya çıktığını kendiniz görün. Biliyorsunuz ki ters ve düz temel örgü şeklidir. Bu şekilden farklı motifler ortaya koymak sadece sizin marifetli ellerinize kalmıştır. Yalnız  yapmanız gereken hayal gücünüzü güçlendirin ve ne kadar farklı şekillerin ortaya çıktığına çok şaşıracaksınız.

Boyunluk, atkı ve bere, kolay yapılabilecek örgü modelleri arasındadır. Bu modelleri yapabilmek için çok detaylı örgü bilmenize gerek yok.Kazak, jşle ve yelek gibi kıyafetler ise farklı ve zahmetli modeller dendir. Bu tarz bir şeyler istiyorsanız eğer biraz daha zaman harcamanız gerekmektedir. İlk olarak daha basit örgü modelleri ile başlamanızı tavsiye ediyoruz. Kendinizi geliştirdikten sonra daha zor olan örgü modellerini yapabilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız modeller size daha kolay gelecektir. Tamamen el alışkanlığı ve marifettir örgü örmek. Ne kadar çok örerseniz o kadar eliniz alışır. Şişleri elinize her aldığınızda daha farklı ve daha güzel motifler ortaya çıkacaktır. Her seferinde farklı şeyler örmek isteyeceksiniz.

Evde boş vaktiniz fazla yoksa fakat bu boş vakitlerinizi de değerlendirmek isterseniz kısa sürede yapılabilen örgü modellerini denemelisiniz. Basit örgü modellerini kendinize ait farklı tasarımcı yönünüzü de ortaya koyarak güzel aksesuarlar ile süsleyerek çok beğeneceğiniz modeller ortaya çıkarabilirsiniz. Çevrenizden gördüğünüz örneklere birçok farklı şeyler katarak kimsenin bilmediği ve görmediği motiflere imza atabilirsiniz.

【Önceki】
【Sonraki】

Düşüncelerinizi yazın.

Avatar Ekle?