web analytics
Yer: BlogÖrgü Modelleri>Yazı Detayı
Motifli Şal Modelleri
2 sene oldu Örgü Modelleri Yorum Ekle ⁄ 835 Ziyaret+

Şallar hayatımızda büyük bir yer kaplamaktadır. Bayanlar hem şıklığını tamamlamak, hemde ısınmak için şalları tercih etmektedir. Genellikle dışarı çıkarken mantonuzun üzerine alır veya evde otururken ısınmak için farklı şallar kullanılabilir. Fabrikasyon şal üretiminde genel olarak düz şal modelleri kullanılmaktadır. Kendiniz evinizde de kolayca motifli şal modelleri yapabilirsiniz. Yapacağınız örgü motifli şal modelleri tığ ile veya kasnak yardımı ile yapılmaktadır. Örgü şal modellerini isterseniz biraz kısa yapabilir ve fular gibi de kullanabilirsiniz.

Motifli Örgü Şal Yapımı :

Sıra geldi Motifli şalın yapımına. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, tığ veya şal yardımı ile örerek birçok şal modeline sahip olabilirsiniz. Bu şekilde birden fazla Motifli Örgü Şal modeline sahip olabilirsiniz. Örümcek şal, baklava desenli, file desenli şal, filkete örgü şal, bolero şal, çift katlı şal ve nar tanesi şal şeklinde birçok şal örneğini tığ yardımı ile yapabilirsiniz. Kasnak yardımı ile de kare ve yuvarlak şal örneklerini uygulayabilirsiniz. İstediğiniz şal örneğini yaptıktan sonra uçlarına da saçaklar ekleyerek örneğiniz daha da güzel olacaktır.

Her zamanki gibi tığ ile şal yapımına başlarken belirlenen ilmek sayısınca başlıyoruz ve istediğiniz motife göre de şekil vererek devam etmelisiniz. Kasnak yardımı ile şal yaparken de karşılıklı ipleri geçirerek yuvarlak veya kare şal modellerinden herhangi birini yapabilirsiniz. Kasnak ile yapılan şallar genellikle fular olarak kullanılmaktadır. İsterseniz yaptığınız farklı şal modellerini abiye elbiselerinizin veya gelinliğin üstünde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Örgü Motifli Şal Modelleri

İsterseniz aradığınız örgü şal modelini internet üzerinden birçok sitede bulabilir veya kendi hayalinizdeki Motifli örgü şal modelini yapabilirsiniz. Şallar hafif olduklarından dolayı diğer elbiselerinizi veya eşyalarınız gibi ağırlık yapmayacaktır. Hafif oldukları için istediğiniz yere taşıma şansınız var. Böylece her gittiğiniz yerde hem şıklığınızdan ödün vermeyeceksiniz hemde üşümeyeceksiniz. Fabrikadan çıkan şallar, örgü şallar kadar sizi sıcak tutmayacaktır. Daha önce ilkbahar döneminde yaptığınız bolerolardan herhangi biri ile oldukça güzel kombin oluşturacak farklı şallar örebilirsiniz. Çocuklarınızı da örgü motifli şallar ile mutlu edebilirsiniz. Özellikle çocukların kullandığı çiçekli ve baykuş lu motifler de bulunmaktadır. Aşağıda birkaç örgü şal modeli bulabilirsiniz.

 

beyaz-sal-modelleme
« 1 arasında 14 »

Düşüncelerinizi yazın.

Avatar Ekle?