web analytics
Yer: BlogÖrgü Modelleri>Yazı Detayı
Örgü Pratik Atkı Yapımı
2 sene oldu Örgü Modelleri Yorum Ekle ⁄ 731 Ziyaret+

Özellikle bayanların en çok kullandığı aksesuarlar arasında atkı yer almaktadır. Genellikle kış aylarının olmazsa olmazı atkılar erkek, bayan ve çocukların severek taktığı ve gerekli olan kıyafetler listesinin başında gelir. Kışın soğuğunda boynumuzu sıcak tutan atkılar, aynı zamanda her gün kendini yenileyen modaya da uygun olmalıdır. Modayı yakından takip edenlerin sürekli değişime uğrayan bu akımdan atkılarında etkilendiğini görmemesi imkansız gibi. Giydiğiniz kıyafetlere uygun atıkların tasarlanması da oldukça zor olsa da eli bu işe yatkın olanların kısa sürede yeni atkı modelleri üretmesi de mümkündür. Yeni trend atkı modellerinin yanı sıra pratik örgü atkı modellerinin de varlığı bilmeyen yoktur. Genellikle bayanlar pratik örgü atkı modellerini tercih etmektedir.Sizleri fazla uğraştırmayacak ve neredeyse  bir günde tamamlandığından dolayı genellikle tercih edilen pratik atkı modellerinden birkaç tanesini sizlere yol göstermesi amacı ile hazırladığımız sayfamızda paylaşmak istedik.

Pratik atkı örmek için genellikle kalın şiş ve ince ip kullanılmaktadır. Bu tarz öreceğiniz atkılar oldukça bol ve salaş olacaktır. Aşağıda göreceğiniz resimlerden kolay bir tanesini seçin ve kalın şiş ile ince ip kullanarak deneyin. Ne kadar kısa sürede tamamladığınıza sizde  inanamayacaksınız. Eğer arzu ederseniz ördüğünüz atkınızı farklı amaçlar içinde kullanabilirsiniz. Mesela atkının iki ucunu birleştirin bu şekilde buyunluk haline gelen eski atkınızın daha farklı bir görünüme kavuştuğunu sizde fark edeceksiniz. Yeni trend boyunluklarda genel olarak bu şekilde hazırlanmakta zaten. Pratik örgü atkı yaptıktan sonra çevirdiğiniz boyunluk ile oldukça modern ve şık görüneceğinizi unutmayın. Ayrıca pratik örgü taktikleri ile örmenin başka bir yolu daha mevcut. Şiş ile örgü tekniği dışında kalan bu şekilde atkıyı eliniz ile örüyorsunuz. Genel olarak kolunuzu kullanarak hazırlayacağınız bu modeller daha farklı bir tarza sahip olduğu herkes tarafından bilinmektedir.

Bir diğer pratik örgü atkı yapım usulü ise yine şişle yapılmaktadır. Bu da delikli ve ip çekmeli örgü olarak tabir edilmektedir. Delikle örgü ile çok çabuk işinizi bitirebilir kısa sürede atkınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Pratik atkı örme tekniklerinin en başında kalın şiş ile örgü tekniği gelmektedir. Tığ yardımı ile zincir çekerek birleştireceğiniz atkılar , oldukça şık ve örmesi çok kolaydır. Bu sene tığ ile örülerek zincirle bağlanan atkılar moda olduğunu unutmayınız.

Örgü Pratik Atkı Yapımı :

pratik atkı modelleri 2
« 1 arasında 7 »

Düşüncelerinizi yazın.

Avatar Ekle?