web analytics
Yer: BlogÖrgü Modelleri>Yazı Detayı
Pıtırcık Örgü Modeli
2 sene oldu Örgü Modelleri Yorum Ekle ⁄ 476 Ziyaret+

Evet hanımlar, bu yazımızda size çok kolay bir örgü modeli olan Pıtırcık Örgü Modeli Yapılışını göstereceğiz. Pıtırcıklar örgü modeli olarak ta bilinen bu model oldukça şık ve gösterişli olduğundan çok tercih edilmektedir. Bu model gelen olarak çift renk olarak yapılır. Fakat isterseniz tek renk olarak ta örebilirsiniz. Bilmeniz gereken şeylerden bir tanesi de bu örneğin kendini göstermesi için çift renkle örülmesi gerekmektedir. Bu şekilde daha gösterişli durmaktadır. Sık olarak ceketlerde, yeleklerde ve süveterler de mükemmel durmaktadır. Bu ön bilgilerden sonra şimdi Pıtırcık Örgü Modelini örmeye başlayabiliriz

Pıtırcık örgü modeli Malzemeler :

Şiş

İp ( iki farklı renk )

Pıtırcık Örgü Modeli Yapılışı :

İlk olarak Lastik örgü ile başlamalıyız. Lastik örgüyü daha ince bir şiş ile örmeli siniz.

Örgü modelinizin alt kısmını 3 numara lastik örüp üst kısmını 4 veya 5 numara şiş ile örünüz. Lastiği ördükten sonra iki ilmek kenar ilmeğini alın. Sonra bir ilmek boş alıp örün ve sırayı böyle yaparak tamamlayın.

Ardından ikici sırada ipi öne alın. Boş aldıktan sonra ipi öne alarak örün. Daha sonra ipi kendi tarafınıza alın ve örün, arka tarafa alın ve ipi örün. Sonraki sırada ise ilmeği alın ve kenarlık olarak ilk örün. Bir boş alarak örün.

Ters tarafı örerken boş alın ve arkaya alın. Daha sonra ipi öne doğru düz alın. Pıtırcık örgü modeli bu şekilde kendini tekrarlamaya devam edin. Çift renk yapmayı unutmayın. Farklı renkleri ikişer sıra örerek örneğimizi tamamlayın. Kolay gelsin.

 

 

Düşüncelerinizi yazın.

Avatar Ekle?