web analytics
Yer: BlogÖrgü Modelleri>Yazı Detayı
Saç Örgü Modeli Yapılışı
9 ay oldu Örgü Modelleri Yorum Ekle ⁄ 107 Ziyaret+

Merhaba hanımlar,

Bugün sizlere el örgüsü saç modeli nasıl örülür onu paylaşacağım. Bildiğiniz gibi saç örgü modeli oldukça yaygın bir örnek hemen hemen her kıyafette görmek mümkün gerekse hazır giyimde gerekse el örgüsünde çok tercih edilmekte, bunun sebebi ise kolay örülmesi ,çabuk ilerlemesi ve şıklığıyla kendini ön plana çıkarabilen bir örnek olması. Cinsiyet ayrımı yapılmadan kadın ve erkek giyimde kullanılabiliyor, aklınıza gelebilecek her örgüde rahatça uygulayabileceğiniz el örgüsü saç modeli her daim modanın içinde her sezon tercih edilen el örgüsü saç modelimize dilerseniz başlayalım kolay gelsin.

NOT: Öreceğimiz üçlü saç örneğimizin yapımında size kolaylık sağlayacak saç örgüsü tığı mevcut dilerseniz yün mağazalarından temin edebilir işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

1. İlk olarak saç örgüsü yapacağımız 6 ilmeğimizin 3 ilmeğini örmeden saç örgüsü tığımıza geçiriyoruz.

2. Tığımıza geçirdiğimiz 3 ilmeğimizi tığımızın ortasına kadar çekerek sağlama alıyoruz.

3. Tığımıza geçirdiğimiz 3 ilmeğimizi örgümüzün arkasına alarak orada tutuyoruz.

4. Diğer 3 ilmeğimize düz örgü uyguluyoruz ve tığımızda tuttuğumuz 3 ilmeğimizi soldaki şişimize aktararak onlarada düz örgümüzü uyguluyoruz.

5. Bu işlemle sağa doğru burkulan saç örgümüzü uygulamış oluyoruz,sola doğru burkulan saç modelimizi yapabilmemiz için 3 ilmeğimizi tığımıza geçirdikten sonra örgümüzün ön tarafında tutuyoruz, bir sonraki 3 ilmeğimize düz örgümüzü uyguladıktan sonra tuttuğumuz ilmekleri sol şişimize geçirip düz örgümüzü uyguluyoruz.

ben sizlere düz örgü üzeründe aktardım tercihe göre el örgüsü saç modelini yaparken 2 saç örgüsünün arasına pirinç yada haroşa örneğinide uygulayabilirsiniz.

Düşüncelerinizi yazın.

Avatar Ekle?