web analytics
Yer: BlogÖrgü Modelleri>Yazı Detayı
Sık Örgü Yapılışı
2 sene oldu Örgü Modelleri Yorum Ekle ⁄ 393 Ziyaret+

Merhabalar sizlere sık örgü modeli nasıl yapılır onu tarif edeceğim. Kolaylıkla yapabileceğiniz Sık Örgü Modeli ile yelek, kazak, boyunluk, bayan hırkası, patik, battaniye gibi ürünler hazırlayabilirsiniz. Dışarıda soğuk kış günlerinde daha sıcak tutması için bu modeli tercih edebilirsiniz. Ayrıca sık örgü olduğundan toparlı durduğu için özellikle tavsiye ettiğimiz bir modeldir. Nasıl yapıldığına ise birlikte bakalım.

Malzeme Listesi :

Şiş

İp

Sık Örgü Yapılışı : İlkmek oluşturduktan sonra ilk sırada kenarımızı alın ve 3 ters 2 düz olacak şekilde bu sırayı örmeye devam edin.

Aşağıdaki sıraya geçtiğimizde 2 ters 2 düz olarak başladığımız sırayı hiç bozmadan yine 2 tes 2 düz olarak devam etmelisiniz. Bir sonraki sırada ise 1 ters örüyoruz, 3 düz ilmeğe gelince ikinci ilmeğin altında şişi geçirip ipi çekmelisiniz.

Daha sonra birkez dolayın ve 3 ilmeği birlikte aldıktan sonra 2 ters ilmeği örün. Tekrar 3 düz ilmeğe gelince ikinci ilmeğin yanındaki aradan şişi batırın ve bir dolayın ardından 3 ilmeği toplayın ve tersleri ördükten sonra sırayı bu şekilde tamamlayın.

Bir sonraki sıramızda 3 ters 2 düz olarak sıranın sonuna kadar örmeye devam edin. Ardından gelen sıralarda da aynı işlemleri uygulayarak Sık Örgüyü oluşturun. Bu model ile mükemmel hediyeler yapabilir ve sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

Düşüncelerinizi yazın.

Avatar Ekle?