web analytics
Yer: BlogÖrgü Modelleri>Yazı Detayı
Tunus İşi Örgü Modelleri
8 ay oldu Örgü Modelleri Yorum Ekle ⁄ 150 Ziyaret+

Günümüzde el örgüsü sepet yapımı için artık tığ şiş kullanılıyor, kullanımı oldukça basit olan tığ şişle tunus işi örgü modelini kullanarak birbirinden güzel ve özel sepetler örebilir ve hayatınıza farklı bir renk katabilirsiniz.Küçükten büyüğe çeşit çeşit sepetler örebilirsiniz bu uğraş siz hanımları oldukça memnun edecektir çünkü çok hızlı ilerlediğinden gün içinde iki veya üç sepet örme şansınız var. Artık yeni moda sepetler çeyizlerde ve ev aksesuarlarında boy boy kendini göstermekte, çokça tercih edilen tunus işi el örgüsü tığ şişle yapılan sepetlere sitemizden bakabilir ve haklı olduğumuzu görebilirsiniz. Şimdilerde ev hanımları kendilerine sepet örgü yaparak bir hayli kazanç sağlamakta dilerseniz sizlerde el örgüsü tunus işi tığ şiş modelini örerek bütçenize katkıda bulunabilir ve hem kendinizi hemde bütçenizi mutlu edebilirsiniz.

 

1. Örgümüze başlarken modelimizin genişliğinde zincir çekiyoruz.

2. Geri dönüş yaparak her zincirden bir ilmek çıkartıyoruz.

3. Zincirlerimizin tamamından ilmeklerimizi oluşturuyoruz.

4. Oluşturduğumuz ilmeklerimizi tığımıza ipliğimizi dolayarak, geriye doğru ikişerli ilmeklerimizi toplayarak sıra başına kadar  dönüyoruz.

5. İlmek sayılarımızın azalmaması ve örgümüzü sağa doğru çarpık olmaması için geriye doğru ilmeklerimizi toplamaya başlarken ilk ilmeğimizden tek başına iplik çıkarıyoruz.

6. Daha sonra 2 ile 3 ten ve geriye doğru ikili ilmeğimize bir doluyoruz zincir çekiyormuşuz gibi yürüterek başa kadar devam ediyoruz.

7. Her sıramızda ilmeklerimizin sayısının aynı olmasına dikkat ediyoruz.

8.Bu şekilde sıra sonuna kadar devam ediyoruz.

9. İlmeklerimiz bitince alt sıradaki oluşan çubuklarımıza batarak sıra başına kadar tekrar ilmeklerimizi çıkarıyoruz.

10. Örgümüzü istediğimiz uzunluğa gelinceye dek aynı şekilde devam ederek sonlandırıyoruz.

 

Düşüncelerinizi yazın.

Avatar Ekle?