web analytics
Yer: BlogÖrgü Modelleri>Yazı Detayı
Yeni Sepet Modelleri
11 ay oldu Örgü Modelleri Yorum Ekle ⁄ 103 Ziyaret+

Evlerinizin dekorunu daha da güzelleştirmek için kullanacağınız ürünler arasında en çok dikkat çeken farklı ürünlerden biride sepetlerdir. Rengarenk iplerin ve farklı ip türlerinin kullanıldığı örgü sepet modelleri dekorunuzu daha da güzelleştirecektir. Çok kıymetli ve oldukça değerli göz nuru, el emeği ürünler gün geçtikçe yenilenen örnekler ve yeni modeller ile daha da zenginleşerek gelişmekte ve değişmekte. El örgüsü sepetler de son dönemlerde bayanların çok fazla ilgisini çekmekte ve adeta tutku haline gelmiştir. Çok eskilerden günümüze gelmiş olan sepet modelleri ve örneklerine ek olarak değişen iplik türleri ile farklı bir moda akımı olarak karşımıza çıkan yeni sepet modelleri bulunmaktadır.

El örgüsü sepet örnekleri arasında en çok tercih edilen sepetlerden birisi de ince dantel ip ile yapılmış olanlardır. İnce ip ile örülmüş sepetler genel olarak yuvarlak ve kare formlu olarak görebilirsiniz. Dikdörtgen modellerde tercih edilmektedir. Kolalama yöntemi ile güzelleştirilen ve ince dantel ipliği ile örülmüş farklı dekor malzemeleri arasında yer alan sepetler de evinizin en güzel köşesinde duracaktır. İpin rengini istediğiniz gibi seçmekte özgürsünüz. Bayanlar genel olarak krem ve beyaz renkler tercih edilmektedir. İstenilirse farklı renkler de kullanabilirsiniz. Yapay gül, inci boncuk ve kurdele gibi materyaller kullanılarak farklı süslemeler yapılabilir.

El örgüsü sepet modelleri gerçekten çok fazla olduğunu sizde göreceksiniz. Kalın örgü iplikler ile örülmüş sepetler olduğu gibi ince dantel iplerden yapılmış sepetlerde bulunuyor. Ayrıca penye iplik ve tüylü ip kullanılarak yapılmış çok farklı sepetleri de mutlaka görmelisiniz. Örmek istediğiniz sepet türüne göre farklı ipler seçebilir ve kendi zevkinize göre sepeti örebilirsiniz.

En yeni örgü sepet modelleri arasında ne çıkan modeller arasında penye ipten ve sakallı ipten yapılan modeller vardır. İstenilirse farklı ip türleri de kullanılarak çok daha güzel ve değişik sepetler elde edebilirsiniz. Bayanlar tarafından son dönemde ortaya çıkartılan sepet modelleri arasında hasır ip kullanılarak yapılmış modeller çok dikkat çekmektedir. Büyük tığlar kullanılarak yapılmış ve ince hasır ipler ile hazırlanmış çok değişik sepetler bulabilirsiniz. Bu tarz sepetler daha kullanışlı olduğunu söylememiz gerekiyor.

El emeği sepetler son dönemde bayanların çok sık kullandığı ve evde aksesuar olarak kullandığı müthiş bir materyaldir. Size özel bir sepet olacağından dolayı rengi, boyutu ve sepetin yapısı tamamen kendi zevkiniz çerçevesinde olacaktır. Kullanım alanına göre farklı bir sepet ortaya çıkacaktır.

El-Örgüsü-Sepet-Modelleri-2
« 1 arasında 5 »

Düşüncelerinizi yazın.

Avatar Ekle?